În plină sărbătoare a Sf. Dumitru, elevii și profesorii Scolii „Dimitrie I. Ghimus” au sărbătorit 111 ani de la înființarea scolii din sat.

În plină sărbătoare a Sf. Dumitru, elevii și profesorii Scolii „Dimitrie I. Ghimus” au sărbătorit 111 ani de la înființarea scolii din sat. La aceasta festivitate au participat și cadrele didactice care au funcționat în aceasta unitate școlară, parinții elevilor, reprezentații consiliului local, cât și ai consiliului județean și preotul paroh Nacu Marian. Elevii au susținut un program artistic deosebit sub coordonarea d-lui profesor Ghiur Georgian. Emoțiile împărtăsite în cadrul acestei zile sunt greu de descris! La mulți ani, Școala mea!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>